Ekonomi Nasıl Düzelir? ALİ BABACAN | Olmaz Öyle Saçma Ekonomi B16

Bir yıl sonra yeniden Deva Partisi Başkanı Ali Babacan’la yine sohbetteyiz.

Ekonominin son durumunu bir bilene danıştığımız bu bölümde sorular kuşaklar boyundan geliyor. İlker Canikligil, Mustafa Seven ve Z kuşağından Duygu Uysal, Gülsema Tuğay, Hava Ulaş, Kemal Durmuş ve Mert Can Demirtaş sorular soruyor.

Ekonomimiz nasıl düzelir? Türkiye battı mı? YEM nasıl bir proje? Merkez Bankasında para kalmadı mı? Hükümetin ekonomik çözümleri ne kadar doğru? Döviz hareketlenmeleri ne zaman düzelir? .z kuşağı gelecekten umutlu mu?FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur.
Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun:
➡ bit.ly/FluTv

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
trburn.info/soft/-xT.html...

Kripto Destekleri için: 0x87a9538Af8f5f80371233951438b7faf9570B82C

Ekonomi Nasıl Düzelir? ALİ BABACAN | Olmaz Öyle Saçma Ekonomi B16 videomuzu beğendiyseniz en güncel diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

➡2021’in Son Konseri - FluTV Mutlu Yıllar Diler
trburn.info/ex/video/gnvRdZWrkZetiII

➡İlker Canikligil Kitap Fiyatlarına Sinirlendi! - HABERİNGO | Gülsema Tuğay & Kemal Durmuş - B04
trburn.info/ex/video/oozcnm-vn4iVn5w

➡(H)EY Türk Gençliği! - İslamcılık - B02
trburn.info/ex/video/h3a1qpqXlpeMZWU

➡Kürk Mantolu Madonna ve Erdoğan - Böyle Buyurdu Kültür - Prof. Nevzat Kaya - B19
trburn.info/ex/video/d6utnZdvjK6ThH4

➡SEZON FİNALİ - Woody Allen - Olmaz Öyle Saçma Şey Z - İlker Canikligil - S04B29
trburn.info/ex/video/qYexknd-p4eOYHI

➡HABERİNGO - Canlı Yayın | Mina Ekeman & Kemal Durmuş - B03
trburn.info/ex/video/g5_JhKifqqN4lII

Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Patreon destek sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: flutivi
Instagram: flutv.online
FluTV Discord: discord.flutv.me

YORUMLAR: 5 757

 • cem neshe
  cem neshe16 gün önce

  Ne dünya lideri istiyoruz, ne kurtarıcı ne de kahraman! İşini hakkıyla yapan hukuka, kanuna, adalete ve demokratik değerlere uyan liyakatli yöneticiler istiyoruz sadece..

 • Opos

  Opos

  2 gün önce

  Tamam

 • gabe newell

  gabe newell

  3 gün önce

  Bu maklubeci şenlik değil O zaman

 • lordaeron lordaeron

  lordaeron lordaeron

  7 gün önce

  @Naz Ak Kim ne yakıştırması yaparsa yapsın ülkesine hizmet eden 50 senede ıktıdarda kalır ecevit neden 20 sene ıktıdarda kalmadı aynı halk onu secmedımı demekki çalışanı çalışmayanı halk ayırd edebılıyor.

 • Naz Ak

  Naz Ak

  7 gün önce

  @lordaeron lordaeron vallahi ben Akpartiye 2028 sonu itibariyle oy vermem başka kişiler, partilerde şansını denemelidir Türkiye herhangi bir kişiden VE partiden büyüktür bunu Akpartili olarak söylüyorum bir partiye gruba 30 sene üst üste iktidarda kalması durumunda diktatör yakıştıramasi yapacakları aşikar buna gerek yok 1-2 dönem kadrolar dinlenir sonra yine iktidara namzet olur şimdiden bu tartışmaları yapmak anlamsız ve dahada onemlisi zarar verir hürmet ederim

 • onur yuvalı

  onur yuvalı

  7 gün önce

  al sana ali babacan

 • Uğur Gürhan
  Uğur Gürhan4 gün önce

  Şimdiye kadar izlediğim en iyi Ali Babacan performansı. Genç arkadaşların da performansları süper. Keşke bu video televizyonlarda da yayınlansa. Daha çok insan izlese. Milyonlarca insan izlese. 😊

 • Axeloth1

  Axeloth1

  23 saatler önce

  @Naz Ak bak bak görevde

 • Naz Ak

  Naz Ak

  Gün önce

  ⚠️İyi ekonomist ama daha genç 2028 den sonra muhafazakar siyasetin yeni lideri olabilir ama REİS 2028 E KADAR GÖREVİNDE 👍

 • Atanur ATEŞ
  Atanur ATEŞ6 gün önce

  Ülke ekonomisi için bir umudum oluştu. O kadar bilgili , direk cevap verebilen , düşünmeden rakamlarla cevap veriyor. Nebati gibi gözümün içinde ne görüyorsunuz demiyor. Takdir ettim gerçekten. Takipteyim. Bu gidişle oyum size olur..

 • Son of a Meme

  Son of a Meme

  48 dakika önce

  @İlker Saygın Sanırım yaşın küçük olduğu için Ali Babacan'ın AKP döneminde ekonomi bakanı olarak görev yaptığından haberin yok. Ali Babacan bir anda parti kuran bir siyasi parti liderinden ibaret değil. Biraz geçmişini araştırmanı öneririm.

 • İlker Saygın

  İlker Saygın

  3 gün önce

  @Kam Davulu Döviz getirisi olmayan sektörlere başta İnşaata kaynak aktarılmaması için babacan yasa çıkartmaya çalıştı. Bil bakalım kim engelledi senin o çok rant inşaat beton sever Erdoğan Reisin engelledi. O devasa inşaatlardan kimlerin zengin olduğunu, kimlerin el altından cebine para indirdiği ortaya çıksa ağzın yamulur. Gerçi siz 17-25 te ki ses kayıtlarına bile montaj diyebilen bir beyinsiz olduğunuz için sıfırladın mı olum 😂😂😂

 • İlker Saygın

  İlker Saygın

  3 gün önce

  @Kam Davulu Siyasal İslamcı demişsin. Siyasal islamcı olsaydı Sezen aksunun şarkısını ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirmezdi. Hiçbir açıklamada yapmazdı. Muhafazakar kesimden tepkide çekmezdi. Siyasal islamcı olan bir adam neden sezen aksuyu savunup muhafazkarlardan tepki çekmeyi göze alsın ? Partinin ilkesi AB değerlerine uymak. Özgürlüklere, hukuka, insan haklarına değer vermek. Hala siyasal islamcı diyosun. Kılıçdaroğlu, Akşener, Sezen aksu konusunda açıklama bile yapmadı muhafazakarlardan tepki çekmemek için 3-5 oy kaygısıyla, gidip onlara siyasal islamcı demen lazım

 • İlker Saygın

  İlker Saygın

  3 gün önce

  @Kam Davulu Amerka Merkez Bankasının bilanço büyüklüğü şuan 8.5 Trilyon Dolar , Avrupa Merkez Bankasının bilanço büyüklüğü 8 Trilyon Euro. Şuan türkiye türkiye ye oluk oluk euro , dolar akıyo mu ? Neden akmıyor ? Neden dolarizasyon var türkiyede ?

 • Kam Davulu

  Kam Davulu

  4 gün önce

  2008 sonrasını anlatmıyor. Likidite konusunda yalan söylüyor. 2008 sonrası gelişmekte olan ülkelerin hepsinde aşırı nakit akışı vardı. Bu ülkeleri tüketim çılgınlığı ve üretim dışı yatırımlarla borç batağına soktular. Babacanda bu dönemde ekonomi bakanıydı. Siyasal İslamcıya güvenilmez. Bir kere güvenildi. ülkenin geldiği durum ortada . Artık KAN-DI-RIL-MA-YIN !

 • zed koc
  zed koc12 gün önce

  O dönemleri bilmeyen kardeşlerim için bir örnek vereyim. Sene 2010 arkadaşımın babası sıfır Passatı 55 bin TL ye almıştı ve babasının maaşı aylık 4.5 bin TL idi. Gerçekten alım gücü çok kuvvetliydi.

 • Kam Davulu

  Kam Davulu

  3 gün önce

  @Smashing - Babacanı siktiret. bir şekilde hemfikiriz nasıl biri olduguyla alakalı. önemli olan bu. finansal bilgisi varsa da asar diplomasını övünür. Bu arada Evet sol görüşlüyüm. Sosyalistim. şuan İsveç demokrasisini bırak normal demokrasi bile hayal Türkiye'de. Ülke otokrasiyle yönetiliyor. CHP de düzenin partisi.Sol bir parti değil .asla değil . Sosyal demokrat sosuna bulanmış merkez sağ partidir. Düzenin partisidir. Dediğin gibi sağ ile ittifak yaptıkları için bir bok olmaz. Şuan ki siyasi konjonktürde bu partiler hiçbirşeyi de değişteremezler. Halkı örgütlemedikleri ve halkın gücünü arkalarına alıp sokakta bu gücü göstermedikleri sürece bir şey değişmez. Öyle grup toplantısından demeç vererek ,Öztırak gibi ulusalcılara prompter okutarak değişim gelmez. zaten RTE ve saz arkadaşları gram sallamıyor bunları. Demokratik olarak bir değişiklik şansı bu ülke için maalesef kalmadı. AKP kendi oyunuyla insanları sokağa dökmeden,Muhalefetin organize bir şekilde kuralları kendi koyup sokağa çıkması gerekiyor artık. Bu iş her türlü sokakta bitecek . öyle görünüyor.

 • Smashing -

  Smashing -

  3 gün önce

  @Kam Davulu Çin'in dış borcu 2,7 trilyon dolar? Ekonomisi büyük olup borcu büyük olmayan ülke diye bir şey yok. Her boka öyle bir şey yok deyip sallayamazsın. Babacan'ın hem siyasal islamcı hemde ortalama bir liberal kapitalist olduğunu da biliyorum ve zaten kendisine de oy verecek değilim. Fakat bunların hiçbiri adamın ekonomiden ve ticaretten anladığı gerçeğini değiştirmiyor. Yazdıklarına bakarak solcu olduğunu farz ediyorum çünkü kapitalizmi en azından Amerikan versiyonunu sevmiyorsun, ki hak verilecek bir durum. Sıkıntı şurada sosyal demokrasiye bile geçemeyen, cehaletten kuduran ve hala AKP'yi savunan bir ülkede sosyalizme nasıl geçiş yapacaksın? Babacan'ı çoktan salladım zaten önceden de dediğim gibi adamın ideolojisini bende beğenmiyorum. Bu ülkede özellikle soğuk savaş döneminde yapılan red scare propagandasının haddi hesabı yok. Ayrıca Amerika gibi bir zorba ensende solurken, siyasetçileri muz cumhuriyetlerindeki gibi kontrol edip, onların iplerini oynatırken büyük bir değişiklik yapamazsın. Gelip kafana vururlar. Amerika'daki çalışan sınıfın demokratik yollarla değişim yapma ihtimali de yok çünkü oradaki Bernie Sanders gibi parmakla sayılacak kadar az sayıda seçilmiş insan hariç zenginler ve mega şirketler tarafından mal gibi alınıp satılmayacak bir siyasetçi de yok. Eğer tek isteğin Amerikan kapitalizmini bırakıp ortalama bir İskandinav sosyal demokrasisine geçiş yapmaksa öyle bir seçenek elimizde kalmadı çünkü CHP gidip sağcılarla ittifak kurdu.

 • Kam Davulu

  Kam Davulu

  4 gün önce

  @Smashing - Ben 37 yaşındayım bu 2002 -2019 a kadar bu dönemi canlı canlı yaşadım. Başka bir ülkede değildim. Babanın maaşı dönem şartlarına göre çok astronomik. asla bir kıstas olamaz. Alım gücünün bu döneme ve önceki döneme göre daha iyi olduğunu inkar etmiyorum fakat böyle araba almak rahattı falan geçelim bu işleri. 2010 da yeni mezun biri taş çatlasın 2000 TL maaş alıyordu. nereden mi biliyorum. kendimden biliyorum. Babamdan değil .Şuan Almanya'da yaşıyorum bir süredir. Buradaki durumu da çok iyi biliyorum. Buradaki maaş skalasıyla ilgili fikrin yok bence. o yüzden fazla iddia etme istersen. Babacanın ekonomiden anladığı tezi dönemi sonu (2015) itibariyle başarısızlık olduğu için sadece fazla olumlu bir varsayım olarak kalabilir. Madem sözü dinlenmedi basacaktı istifayı 2012 den sonra. Benim gözümde Babacanın RTE 'den pek bir farkı yok. Siyasal İslamcı.bu hükümetten dolayı ebediyen sabıkalı, korkak, cesaretsiz ve sinsi. Bence ikircikli biri. Ayrıca kendisi Fethullahçıdır. varsa cemaatçi etrafında sor. herkes kendisini desetekler. Son olarak Babacan söyledi diye kendi tezleri ekonomik anayasa olacak diye birşey yok. Ekonomi büyüdükçe borcun da büyür tezi tamamen bir safsatadır. Amerikan ekonomisi buna örnek gösterilemez. Dünya ticareti bu adamların merkez bankasında bastığı dövizle, dünyaya dağıttığı kağıt parçası olan tahvilleriyle dönüyor.kapitalizmin kalbi Amerika ve sistemin sahibi . öyle olmasa bak bakalım bu kadar har vurup harman savurabiliyorlarmıydı. Çin şuan neredeyse dünyanın en büyük ekonomisi ve dış piyasadan 1,5 Trilyon alacağı var. dış borç -alacak dengesinde borcu yok. alacağı var. neden çünkü Üretim ekonomisi.. Türkiye gibi ekonomisi zayıf ve gelişmekte olan bir ülkenin ihtiyacı olan üretim ekonomisi modeli. Kapitalist para politikaları değil .Babacan Amerikan kapitalizminin bayrağını taşıyan truva atıdır.

 • Smashing -

  Smashing -

  4 gün önce

  @Kam Davulu Benim babam Babacan döneminde bir sürü farklı gıda şirketinde satış ve pazarlama müdürlüğü yaptı, her birinde aylık aldığı maaş 10.000 liranın üstündeydi. Aynı zamanda asgari ücret argümanı asla işe yaramaz çünkü Türkiye tarihinde hiçbir zaman bu kadar fazla insan asgari maaş karşılığı çalışmadı. Aynı olay Almanya için de geçerli. Eğer inanılmaz vasıfsız, hamalın teki değilsen çoğu zaman asgari maaştan çok daha fazlasını alıyorsun. Ali Babacan anayasadaki ilk 4 maddenin değiştirilmesi düşünülebilir dediğinden beridir adama hiçbir güvenim yok, aynı zamanda yozlaşmış olduğu ta o zamanlardan(Tayyip'in Feto ile takıldığı zamanlardan) belli olduğu halde AKP ile birlikte çalışmasından ve onların kıçını kurtarmasından da ne mal olduğu belliydi. Siyasal İslamcının teki olduğunu sırf muhalefet olduğundan gizlemeye çalıştığını da biliyorum. Fakat adamın ekonomiden anladığını, akıllı olduğunu ve Avrupa ile büyük ticaretlerde yaptığını inkâr edemezsin. Aynı zamanda senin derdini adam videoda açıkladı, izlesen ve diğer ülkelere kıyaslasan anlardın. Ekonomin büyüdükçe borcunda büyür, ekonominin büyüme oranı borcunun büyüme oranına kıyasla daha az değilse bir sıkıntı olmaz. Amerika dünyanın en büyük ekonomisine aynı zamanda en büyük dış borcuna sahip. Gelir dağılımındaki eşitsizlikten bahsedeceksen eğer Türkiye'de hep bu olay vardı ve Babacan'dan sonra da eşitsizlik tavan yapmaya devam etti. Tayyip'in yediği bütün bokları kurtaramaz adam. Uzun lafın kısası araba almak rahattı yalan değil.

 • Kam Davulu

  Kam Davulu

  4 gün önce

  Hadi oradan .. 2010 da 4500 TL maaş MÜŞTEŞAR maaşıydı. Müsteşar bile 1 sene çalısıyordu dediğin arabayı almak için asgari ücret 760 liraydı. Aynı arabayı alması için 6 yıl çalışması gerekiyordu Asgari ücretlinin. bak arşivlere hata varsa 55 bin tl ben sana göndereceğim hemen nakit. Almanya'da 2-3 aylık maaşınla eli yüzü düzgün bir arabayı alabiliyorsun. Alım gücü kuvvetliymiş . Türk milleti kandırıldı. Borçlandırıldı. 700 milyar dolar kredi ve kredi kartı borcu var Türk insanının. Babacan denilen Amerikancı puştun döneminde betona gömüldü paralar. üretim,İstihdam için gram yatırım yapılmadı. Niye anlatmıyor 2008-2015 arasını ? Siysal İslamcıdan bu memlekete hayır gelmez.

 • Kadir Çevik
  Kadir Çevik11 gün önce

  Beni umutlandıran tek siyasi lider. Bilgili tecrübeli ve alanında uzman insanların ülke yönetiminde olması gerekiyor. Ali bey kendini çok iyi açıklayabilen ve samimi birisi. Tek eksiği sosyal medya propagandası yapamıyor olmaları. Sosyal medyada açıklamalarını daha çok duyuracak bir ekip kurması. Umarım ülkemizi bu anlayışta bu donanımda insanlar yönetir.

 • SimülasyonTÜRK
  SimülasyonTÜRK15 gün önce

  Hava'nın soruları mükemmel tam yeni nesil Z kuşağı ama çok çabuk değişmeyeceğinden endişeli de(biraz da yaş küçük olunca normal) yepyeni güçlü bir hükümet ile ortam öyle hızlı değişir ki... bugün kafamıza taktığımız abuk sabuk problemler aklımıza bile gelmez.

 • Furkan Oyunda

  Furkan Oyunda

  Gün önce

  @Naz Ak 2028 ye kadar kalırsa sıkıntı büyük

 • Naz Ak

  Naz Ak

  2 gün önce

  @Furkan Oyunda Reis 2028 de 😁

 • Furkan Oyunda

  Furkan Oyunda

  8 gün önce

  @Naz Ak kim bırakınca

 • Naz Ak

  Naz Ak

  8 gün önce

  ALİ BABACAN EKONOMİDE. BASARİLİYDİ LİBERAL POLİTİKALARA HAKİM, İKLİM DEĞİŞİMİ VE TEKNOLOJİK DEĞİŞİMLERE HAKİM REİS 2028 YİLİNDAN SONRA SİYASETİ BIRAKTIĞI ZAMAN DESTEK VERİLEBİLİR DAHA GENC 👍

 • Cem KIRAC

  Cem KIRAC

  10 gün önce

  @Yav Ne butun dunyada kriz varsa da bu kadar kotu yonetilmedi, g20 de enflasyonda birinciyiz. Diger dediklerin gerceklesse bile ulkede akpartili kucuk bir grup daha zengin oluyor halk fakirlesiyo, adaletli dagilim, firsat esitligi yok, ve AKPARTININ BU PROBLEME BIR COZUM ONERISI DE YOK!!! VARSA YAZ BILELIM, GELIR ADALETSIZLIGI POLITIKASI NEYMIS AKPARTININ????

 • dost sohbeti
  dost sohbeti14 gün önce

  Fazla değil 5 yıl bu ülkenin başına gelse….bildiğiniz zengin oluruz…bizim halk akla değil ideolojiye oy veriyor malesef😔

 • Vijayawada
  Vijayawada9 gün önce

  Gelmiş geçmiş en sempatik ve izlerken dinlerken kendimi yakın hissettiğim adam deva partisine üye olup siyasete atılmak çekti canım

 • Remzi Demirtaş
  Remzi Demirtaş14 gün önce

  Muazzam bir program olmuş. Ali Babacan desteği çok hakeden bir siyasetçi. Umarım siyasette çok başarılı olur. Ülkenin böyle liderlere ihtiyacı, var.

 • Cem Mumcu
  Cem Mumcu9 gün önce

  Gösterişten uzak, kendi hikayesinden bir trajedi yaratmaya ihtiyaç duymayan, toplumun kutsallarını kullanmayan, analitilik ve bilimsel verilerle konuşan bir siyasetçiyi görmek insanı umutlandırıyor. Umarım boş bir umut değildir..

 • Mavi Mavitr

  Mavi Mavitr

  5 gün önce

  @Cem Mumcu eger bu yazdıkların hepsi onun elinde olsaydı bu tipler meydana bile çıkamazdı kime ve kimlere destek verdiklerine bir bakın ben akp li degilim ama şu yazadıklarını okuyunca yargı yürütme hukuk tanımazları daha tanıyamamışsınız mustafa kemal cumhuriyet kalk fırkasıyla siçime girecegi zaman muhaleftin kapısına asker koymuştu şeçime giremediler haktan hukuktan bahsediyorsun fakat bu ve bunun gibiler zaten hukuk tanımazlar unutma iyi veye kötüde olsa cumhur milletin başıdır sayğı duymak zorunda herkes oy versin vermesin ..

 • Cem Mumcu

  Cem Mumcu

  6 gün önce

  @Mavi Mavitr Partisinin kuruluş felsefesine, değerlerine ihanet ettiyse eğer o lider, kendi iktidarı için her türlü yolu kendine mübah görmeye başladıysa, yol arkadaşlarını tek tek partisinden uzaklaştırdıysa, milletin her türlü manevi değerlerini iktidarı için kullanıp sömürüyorsa, mitinglerde kutsal kitabımızı eline alıp oy isteyecek kadar ileri gidiyorsa, yargı, yürütme ve denetlemeyi tek elde toplayıp her şeyde tek söz sahibi olma ihtirasındaysa, anayasayı, hukuku ve kanunları tanımıyor ve evrensel normlara göre değil kendi keyfince yorumluyorsa o lider asıl ihanet hala o liderin peşinden gitmeye devam etmektir.

 • Mavi Mavitr

  Mavi Mavitr

  6 gün önce

  bundan ne lider olur nede millete hayır olur kendi liderine ihanet eden bu ülkeyede ihanet eder .

 • Mustafa Erdem
  Mustafa Erdem16 gün önce

  Ali Babacan söyleyene kadar 2013 te arabaların ne kadar ucuz olduğunun farkında değildim. hakikaten 2013 te normal bir memur 10-12 ayda orta segment sayılabilecek araba alacak durumdaydı. şimdi 60-70 ay çalışsa ancak alabilir o da bu kadar sürede arabanın fiyatı artmazsa

 • Ercan Adlı

  Ercan Adlı

  5 gün önce

  Ben 2013 Aralık ayinda 69.000 TL'ye 4x4 Amarok highline manuel, 32.000 TL'ye VW polo bulue motion almıştım şimdi ikisi 1.500.000 yapıyor yanına bile yaklaşamam alım gücüm bitmis 2013 ve göre. Şuan şahin bile alamiyom sefilim lan ben bitmisim

 • Kerem Ergün

  Kerem Ergün

  6 gün önce

  Hakikaten doğru. 2013 senesinde sıfır highline dsg dizel jetta almıştık 72 bin liraya. 3 senelik kredi ile ufak ufak ödeyip binmiştik.. O zaman normal geliyordu da şuan düşününce bi baya baya iyiymişiz.

 • Naz Ak

  Naz Ak

  8 gün önce

  ALİ BABACAN EKONOMİDE. BASARİLİYDİ LİBERAL POLİTİKALARA HAKİM, İKLİM DEĞİŞİMİ VE TEKNOLOJİK DEĞİŞİMLERE HAKİM REİS 2028 YİLİNDAN SONRA SİYASETİ BIRAKTIĞI ZAMAN DESTEK VERİLEBİLİR DAHA GENC 👍

 • Ercan Adlı

  Ercan Adlı

  11 gün önce

  cep telefonunu harçlıkla alıyorduk

 • Bilgi Kurdu

  Bilgi Kurdu

  12 gün önce

  @Niyazi D. Oyun böyük yeğenim

 • Seda Kuleli
  Seda Kuleli14 gün önce

  30. dakikada gelen soruyu gözümde yaşlarla izledim yazık bu çocuklara da bize de diye ve 49. dakikada gelen sorunun güvensizliği bu kadarnazikçe söyleme başarısına da hayran kaldım. Üsluptan nasibini almamış toplumun gözüne üslup soktunuz sorular ve cevaplarla. Hayran kaldım.

 • Mehmet Biçim
  Mehmet Biçim3 gün önce

  Şu yorum çok hoşuma gitti ''Ne dünya lideri istiyoruz, ne kurtarıcı ne de kahraman! İşini hakkıyla yapan hukuka, kanuna, adalete ve demokratik değerlere uyan liyakatli yöneticiler istiyoruz sadece..''

 • Yasin Melikoğlu
  Yasin Melikoğlu13 gün önce

  Ali Babacan'dan sonra şu soruyu kendime çok sordum. Neden devletin önemli yöneticileri Tedx kıvamında akademik insanlar olmasın.

 • Oktay Fırat Ural
  Oktay Fırat Ural13 gün önce

  Mükemmel bir program olmuş. Sorduğunuz sorular şahane, en ufak bir geri çekilme yok, bravo.

 • Ege Yılmaz
  Ege Yılmaz16 gün önce

  Çok güzel sorular sorup kendilerini ifade eden yaşıtlarıma, ilker hocama ve mustafa 7'a çok teşekkür ediyorum.

 • hakan T.

  hakan T.

  10 gün önce

  @Burak Arslan "tartışma kültürü seviyeni gösteriyor"., "ders çıkarmak" falan. seviye konusunda önce kendine bakmalısın. aşağılamanı lafların arkasına saklamaya çalışıyorsun. ben insanların bana yaklaşmasına göre yaklaşırım. ilk başta düzgün yaklaşsan düzgün bir tartışma olurdu.

 • Burak Arslan

  Burak Arslan

  10 gün önce

  @hakan T. Çelişki konusundaki tespitimde bir hata olduğunu sanmıyorum. Bundan ders çıkarmayı seçmemek tercihiniz tabi. Üslubunuz hoşuma gitmiyor sizden herhangi bir insandan alamayacağım bir konuşma hazzı almıyorum. Cevaplarınızı yazılanı içselleştirmeden verdiğiniz çok açık. Zevkli bir tartışma olsun isterdim ama mümkün görünmüyor. Cevap vermeye devam etmeyeceğim. İlk yorumum muhtemelen yazacağınız her yoruma uygun cevap olacaktır.

 • hakan T.

  hakan T.

  10 gün önce

  @Burak Arslan Rica ederim. Yazımda çelişki yok. z kuşağına ciddi önyargı ile yaklaşıyorum ve bunun için üzgünüm. Bu önyargı son 10-12 yılda sadece sosyal hayatım değil iş hayatımda da gördüklerimle ciddi anlamda sabitleşti (sosyal medya konusunu açmıyorum bile). Z kuşağından birisinin sadece cümle kurması değil argumanını örneklerle, araştırmalarıyla, okuduğu makalelerle desteklemesi ve ikna etmesi gerekiyor benim için. Bilgi çağında yaşadığımız doğru. bilgiye ulaşmak ta çok kolay. ancak ulaşılan bilgi ne derece doğru? bu bilginin karşısındaki görüşe ne kadar hakimim ve bu edindiğim bilgileri birleştirip doğru sonucu üretebilecek "Analitik Zeka" ya sahip miyim. Gençlerin önce kendilerine bunu sorması lazım. özellikle analitik düşünme kısmında gerçekten sıkıntı var. dediğim gibi Analitik düşünme :). "önce bir anlamaya çalış merak et ne demek istemiş." sence anlamadım mı? merak etme o düşüncelere 90'larda sahiptik. farkındalığımız sadece yaşadıklarımızdan değil.

 • Burak Arslan

  Burak Arslan

  10 gün önce

  @hakan T. Uzun bir cevap olmuş teşekkürler. Balık baştan kokar misali yazı ilk cümleden kendiyle çelişik. Karşınızdakinin bilgi birikimini küçümsememekten bahsediyorsunuz. Fakat benim bilgi birikimim konusunda vardığınız hükümden eminsiniz . Ayrıca bilgi çağında yaşıyoruz. Bilgi birikimi uzmanı olunan konuda yapılır. Yoksa hammallıktır. Benim anadalım siyaset değil. Dolayısıyla kesin yargı cümleleri kurmadım. Kendi düşünce matematiğimi anlattım cevap verdiğiniz yorumda. O yorumu rica ederim tekrar okuyun. Dilara adlı arkadaşın söylediklerinin doğru olup olmamasının önemine vurgu yapıyorum. Dolayısıyla evet o yorum aynen bu yorum içinde geçerli. Özellikle "önce bir anlamaya çalış merak et ne demek istemiş." kısmı. İyi günler.

 • hakan T.

  hakan T.

  10 gün önce

  @Burak Arslan ​ :) hiç bir şey bilmiyorsunuz inan. öncelikle karşındaki insanları küçümseme. Belki onun sahip olduğu birikimin yanından geçmiyorsundur. tartışmayı seviyeli hale getiren yaklaşım kadar insanların o konudaki bilgisi ve birikimidir. kesinlikle eminim ki hayatınız boyunca ne bir koalisyon gördünüz ne de oturup ta "koalisyon Avrupa ülkelerinde nasıl işliyor, oradaki siyasi ve sosyoekonomik durumla bizdeki arasında ne farklar var ve bizde 50 yıl boyunca neden işlemedi ve ülkeyi neden hep bataklığa götürdü" konusunda kafa yordunuz. yapmadınız değil mi? Koalisyon güçler dengesini getirir. doğru şekilde işletilirse faydalıdır. Ama Türkiye'de işler farklı yürür. kaç tane gördün dediğim bundan. öncelikle farkındalığını geliştir. Koalisyon Türkiye'de hiçbir zaman çalışmadı bu yüzden bir yılda 2-3 hükümetin değiştiği oldu bu ülkede. Çalışmamasının sebebi de ülkenin şartları o kuzey Avrupa ülkelerinden biraz farklı. burada siyaset ölüm kalım meselesi gibi işletilir ve din gibi oluşumlar fazlaca siyasetin içindedir. siyaset halkın değil batı, derin devlet, tarikatlar, ordu veya din'in işlettiği bir şeydir(hatta şimdilerde terör örgütünün yönettiği parti bile var.). Bu yüzden bırak karşıt görüşlüleri aynı görüşe sahip farklı partiler bile koalisyon yapsa anlaşamaz. Çünkü öncelikleri devlet ya da halk değildir. Babacan konusuna gelince; bak ben 2012 gibi "ABD faiz arttırsak mı acaba" dediğinde arkadaşlarıma "... satın dolar borcunuzu ödeyin" dolar önce 7-8 olacak sonra da 90'lardaki gibi katlanarak artacak demiştim. daha erken bekliyordum ama yine de dışardan bir takım baskılar da gerçekleşince söylediğim gerçekleşti. o zamanlar indikator falan yazma kafasına girmiştim biraz ilgileniyordum yani ekonomi ile. detaylara girmeyeceğim. Ancak anlayacağın dilde :) ; Babacan'ın politikaları benim gençliğimde, maaşımla her haftanın altı günü taksimde rock barlarda 30-40 liraya 6-7 tane elilik bilmem kaç tane shot içmemi sağladı. güzel bi gençliğim oldu hemen her gün yedik içtik eğlendik müziğe doyduk. Şimdi sizin de aynı barda o 40 liraya bir tane bile bira alamamanızın sebebi bizim 40 liraya tüm gece içmemizi sağlayan "Düşük dolar kuru ve bol dış borç ile halkın alım gücünün yüksek tutulması" politikasıdır. "yıllara göre Türkiye'nin dış borcu" ve yıllara göre "Türkiye'nin cari açığı" cümlelerini google'da aratırsan n demek istediğimi anlarsın. Babacanın politikası sayesinde bizim nesil evini arabasını aldı hatta bazıları 2. 3. evlerini de aldı. şimdi onların borcunu siz ödeyeceksiniz. işin komik yanı hala babacan diyorsunuz ve gelmiş bana bilgiden kültürden bahsediyorsunuz.

 • Emrullah Banaz
  Emrullah Banaz14 gün önce

  Tamamıyla sohbet havasında bir program olmuş, sorular esasında halkın, gençlerin ortak düşündüğü sorular. Ve Ali BABACAN gerçekten umut vaadeden; mantıklı, tutarlı, objektif ve kendinden emin konuşuyor. Bu da şahsımı çok iyi yönde etkiliyor. İnşallah yeni dönemde Ali BABACAN'a oy vermek nasip olur. 🙏

 • TAHEP
  TAHEP12 gün önce

  Ülkenin içinde bulunduğu krizin sebebinin ne olduğu bundan daha iyi anlatılamazdı herhalde, çok keyifli bir yayındı, emeği geçen herkese teşekkürler

 • Arthur SCHOPENHAUER
  Arthur SCHOPENHAUER12 gün önce

  Sayın Babacan'ı ülkenin başında görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz

 • Amir Garipler
  Amir Garipler13 gün önce

  Elinize sağlık İlker hocam harika olmuş keyifle izledim. Ali Bey ve oradaki bütün arkadaşlar çok teşekkürler umuyorum ki bu röportaj vatandaşları bilgilendirme ve aydınlatma konusunda yardımcı olur.

 • Mirac Alper BÜYÜKTÜRK
  Mirac Alper BÜYÜKTÜRK15 gün önce

  Türkiye'nin son 20 yıllık ekonomik ve siyasi sürecinin kapsül anlatımı olmuş.. Ders niteliğinde dinlenmeli..

 • brdy

  brdy

  5 gün önce

  @Mehmet Durmaz cari açığın milli gelire oranı düştü, borcun milli gelire oranı düştü, mutlak fakirlik o dönemde bitti şimdi tekrar başladı, gelir dağılımı düzeldi, orta direk güçlendi.

 • Mehmet Durmaz

  Mehmet Durmaz

  6 gün önce

  Bu adamı savunanlar ya salak yada gerçekten süzme saf; 1- 2012-3 yıllarında bu arkadaş yüzünden ihracatımız kadar cari açık veriyorduk- Yani 100 milyardolar ihracat /200 milyar dolar ithalat yapiyorduk - O gün yediğin hurmalar misali bugün borç ödüyoruz 2- O dönemde reel efektif tl 130 puandı - Tl faizleri yüzde 25- kredi faizi 35 civarindaydi Ve bu arkadaşın ekonomi zihniyeti yüzünden ülke ithal mal cennetine döndü / Yüzde 35 faiz ile hangi sanayici yatirim yaoabilir ? Ve tl olması gerekenden yuzde 30 daha değerli ise sanayici nasil para kazansın ve yatirim yapmaya devam etsin ? Sonuç olarak ülkeyi tam bir ithalat cennetine çevirdiler - Bu adama halen inanan gerçekten salaktır.

 • brdy

  brdy

  11 gün önce

  @Sarp gayet tartışılabilir zaten.

 • Burkay

  Burkay

  11 gün önce

  @Eyüpcan Aluçlu evet soruldu ve kendisi de itinayla kem küm etti

 • Sarp

  Sarp

  11 gün önce

  Anayasanın ilk 4 maddesi tartışılabilir diyen birisi bana ne ders vercek ben neyin ne oldugunu biliyorum böyle sizin gibi iki kibar lafa tav olmuyoruz

 • Voli
  Voli14 gün önce

  inşallah düzelir ekonomi nefes alacak gücümüz kalmadı allah yardımcımız olsun

 • Zeynep Şahin
  Zeynep Şahin14 gün önce

  Sayın Babacan’ı dinlerken dinginlik, güven ve rasyonalite sarıyor insanı. Ülkenin ihtiyacı olan tam da bu.

 • Altuğ
  Altuğ4 gün önce

  Allah' ım Türkiye milletinin bu gibi adamlar tarafından yönetilmesini bize nasip et.Etki müslüman bir ülke layık olduğu bir seviyeye ulaşabilsin.

 • nuremrah2209@hotmail.com Nesoema
  nuremrah2209@hotmail.com Nesoema13 gün önce

  Sıkılmadan izliyorum aynı anda yaziyorum.Türk halkının insanca yaşaması çocukların yalın ayak gezmedigi gençlerin kaçmadigi bir ülke istiyorum.

 • Berke Uzundağ
  Berke Uzundağ14 gün önce

  Ali Babacan’ı ilk defa dinliyorum ve her ne kadar malum partinin içinden çıkmış bir insan olsada konuştuğu herşey o kadar net ve açık ki bana bile güven verdi umarım seçimlerde söz sahibi olur ve refah seviyemizi eski günlere geri getirir .

 • Harun Aydın

  Harun Aydın

  14 gün önce

  Desteğinizi ve oyunuzu esirgemezseniz inşallah göreve gelip refah seviyemizi artırır.

 • TS Bilişim
  TS Bilişim9 gün önce

  Ülke olarak bilinçli, kendini yetiştirmiş, dünyayı anlayan ve gören, demokrasi ve hukuka saygılı birini izlemek umut vaadediyor. Umarım güç kazanmak için değil gerçekten bu ülkeye faydalı olmak için cabalarlar.

 • Emre Ilsever
  Emre Ilsever13 gün önce

  Ali Babacan, iktidarda olamasa bile ekonominin başında kesinlikle tekrar olması gereken bir adam. Söyleşi için teşekkürler ...

 • Çağrı Kara
  Çağrı Kara2 gün önce

  Sayın Babacan ekonomi konusunda çok büyük tecrübeler edinmiş bir kişidir. İnşallah onun gibi bir ekonomi lideri gelirde şu bataklıktan kurtarır bizi 🙏

 • yılmaz yiğit
  yılmaz yiğit16 gün önce

  Gerçekten muhteşem bir üslup,elimden dilimden geldiğince herkesi DEVA partisine oy vermesi için ikna edeceğim Ali babacan bu ülkenin Ortadoğu'dan kurtuluşudur

 • Aynur Fisengi

  Aynur Fisengi

  12 gün önce

  Bende kutuplasma yi bitirecek tek insan olarak Ali babacan I goruyorum. Kendisi ve partisindeki insanlar gercek liberaller. Akparti icinde Mustafa yeneroglu cok tartisti hukuksuzluk yuzunden sonunda bileti Kesildi. O da geldi deva da devam ediyor. Almanyada cok. Secilen bi siyasetciydi. Terore desdek vermeden hukugun dusunce özgürlügünü savunan biri. Ben de ailemden ve esimin ailesinden herkesle konusuyorum deva partisine verin artik kurtulsun su ülke diye.

 • GOAT GR1NGO OR STH
  GOAT GR1NGO OR STH13 gün önce

  Kaliteli bir siyasetçi. Bu video ile çok insanın unutlaeı yeşerecektir. Oyum size

 • Nur Elçik
  Nur Elçik3 gün önce

  Ali Bey cok kapsamlı ve anlasilir sekilde anlatmis, aslında finansın ne kadar politik bir mevzu oldugunu anlamış olduk bir kez daha. Demokrasiye, özgürlüklere ve bunların ekonomi iliskisine yaptigi vurgu da onemli. Fakat yine de kendi donemini eleştirmeden anlatmasını, sadece olumlamasini cok doğru bulmadım. Bir de su donem yapılan yolsuzlukların, hak ihlallerinin temelleri kendisinin doneminde atıldı. Bizatihi kendi yaptı demiyorum fakat tüm bunlar etrafında olup biterken o koltukta kalmak da sorgulanması gereken bir konu.

 • Nesrullah Sonay
  Nesrullah Sonay14 gün önce

  Nasıl başarılı, nasıl güzel bir adamsınız… İyi ki sizinle aynı ülkede yaşıyorum😊 Umut dolusunuz👏

 • Raconizm

  Raconizm

  12 gün önce

  Amerikan'nın eğitimini alan adam bile bak nasıl bilgi küpü, aydın, entel (artık adını siz koyun) oluyor... Ya yemin ederim gel de sevme bu ülkeyi ya 🇺🇸❤️ (not: Ali Babacan ODTÜ Elektirik Müh'den sonra ABD'deki Northwestern University de ekonomi eğitimi görmüştür.)

 • Batuhan KARADENIZ
  Batuhan KARADENIZ14 gün önce

  Ali BABACAN ile alakali hic izlemeyenler icin 140 journous 'ün SAKIN KADER DEME belgeselini izlemenizi tavsiye ederim.

 • Emre Demirkılıç
  Emre Demirkılıç16 gün önce

  Ali babacanı çok samimi ve ülkeyi yönetmekte hevesli olduğunu gördüm. Bütün sorulara bence yalan ve dolan olmadan üste çıkmaya çalışmadan, popülizm yapmadan cevapladı. Bence çok güzel bir program olmuş.

 • Babiblio

  Babiblio

  13 gün önce

  2002-2015 de yönetti sonuç ? Hüsran... Ne değişecek gelince? Hiç bir şey!

 • decayed cake

  decayed cake

  14 gün önce

  @Tahirdil2021 . aktrolsün herhalde bye

 • Tahirdil2021 .

  Tahirdil2021 .

  14 gün önce

  @decayed cake hocam şuanda da dünyada pandemi nedeniyle büyük bir ekonomik problem var . Bu ekonomik problemden yara almamak mümkün değil. O halde Türkiye'nin durumu hükümetten değil bu genel ekonomik durumdan dolayı böyle. Sizin mantığınızı bugüne aynı şekilde uygularsak bu sonuç çıkar. Dış faktörler elbette önemlidir belki en önemlisi ama sonuçta içeride de bişeylerin olması gerekir anlatmaya çalıştığım şey bu .

 • decayed cake

  decayed cake

  15 gün önce

  @Tahirdil2021 . yooo dediğim şeyde mantık hatası yok, 2007-2013 yılları arasında dünyada bol genişleme yaşandı zaten, bundan yararlanmamak için ya aşırı sorunlu olmak gerek sadece. eğer o zamanlardaki yükselme gerçekten hükümetin yaptığı şeyler yüzünden olsaydı, gerçekten ülkede değerli bişey üretilseydi şu an ülke bu durumda olmazdı, inşaattan başka bişey yapılmadı

 • Tahirdil2021 .

  Tahirdil2021 .

  15 gün önce

  @decayed cake verdiğiniz cevabı bn zaten biliyorum. Sizin kurduğunuz mantıkta ki hatayı göstermeye çalıştım.

 • Muhammet Dalgıran
  Muhammet Dalgıran13 gün önce

  Şu an aklı başında her insanın Ali Babacana bi şans vermesi lazım..

 • Harun Kılıç
  Harun Kılıç14 gün önce

  Gençleri aydınlatıcı bilgilerinizle kusattiginiz için teşekkürler Ali Babacan ekonomiden anladığınizi kanıtladıniz ekonomiyi siz yonetseniz ülkemizin karanlık yardımlardan kurtulacağına inancımız olur önümüzdeki 1.5 sene çok karanlık günler bizi bekliyor gibi düşünüyorum umarım yanilirim

 • Ali Kaan BAŞHAN 'ın Kanalı
  Ali Kaan BAŞHAN 'ın Kanalı11 gün önce

  Açık konuşayım 35-45 dakikalık internetteki ders videolarını izlerken sıkılıyorum, fakat 93 dakikalık anlatımınızı beğendim. Parti gibi değilde, ülkeye faydalı biri olarak anlatmanız gerçekten hoş. Geçmişte neydi diye bilmek ve bunu anlayabileceğimiz şekilde anlatımınız için diyebileceğim şey hem dinlemesi keyifli hem anlaması.

 • m. Güç

  m. Güç

  3 gün önce

  O kadar uzun bir videomuydu 😊 hiç fark etmedim aşırı iyiydi

 • Ahmet Şeker
  Ahmet Şeker13 gün önce

  senin gibi bilgili, güler yüzlü, naif bir lidere ihtiyacımız var. Sn. Ali babacan

 • Abdurrahman gürener
  Abdurrahman gürener16 gün önce

  bir buçuk saat su gibi geçti ve herşey çekinilmeden soruldu ve konu dağılmadan tane tane cevaplanıldı. Bu zamanda bu kadar açık sözlülük ve gerçeklile cevap verebilecek siyasetçi az umarım hak ettiği yerde olur.

 • Samet Karabaş
  Samet Karabaş12 gün önce

  Herkese merhabalar. 30 yaşına merdiven dayamış çift diplomalı (iktisat ve veteriner) biri olarak etkilendim. Yolunuz açık olsun.

 • Ercan Adlı

  Ercan Adlı

  4 gün önce

  @Tütü Pa veteriner hayvancılığın kalbi devlet tesvigide var. Dışardan neyi okuyon edebiyat mi o doktorluk o nasıl dışardan okucan

 • Tütü Pa

  Tütü Pa

  4 gün önce

  @Ercan Adlı toplum olarak ünvan,tahsil durumu, sahip olunan araç gibi konularda belirteç kullanmaya neden bu kadar meraklıyız anlayamıyorum. ne dememiz bekleniyor acaba 2 üniversite okumuş "aaa adama bak iktisatta okumuş ilgisini çekmiş var demekki bişiler" falan mı? açıktan oku olsun bitsin ne var bunda...

 • Ercan Adlı

  Ercan Adlı

  4 gün önce

  Veteriner isen hibeli bı ciftlik.kur. çiftlikleri iflas ettiren veteriner gideri

 • Tütü Pa

  Tütü Pa

  4 gün önce

  hangi üniversitelerden diplomalar?

 • Troll Face ME
  Troll Face ME14 gün önce

  Trend 1 yapalım arkadaşlar, yorum yapıp yapılan yorumları beğenelim. Bu adam son umudumuz.

 • recep sariboga
  recep sariboga14 gün önce

  Sayın babacan çok temiz ve net konuşuyorsunuz. Umarım seçimlerde koalisyonun içinde olursunuz.

 • SUARON
  SUARON12 gün önce

  Tam bir Avrupa siyasetçisi biz alışmışız bagiranin haklı olduğuna..

 • Mücahit ŞENGÜL
  Mücahit ŞENGÜL16 gün önce

  Ben artık İlker Hocanın içten içe Ali Babacan'a inanmak istediğini hissediyorum. Yapabilecek, düzeltebileceğine olan inanç var.

 • Sarp

  Sarp

  12 gün önce

  Sorular o kadar sıradan ki ben olsam neden anayasanın ilk 4 maddesi tartışılabilir dediniz ? Veya milli bayramlardan rahatsız olan dindar vatandaşlar kimlerdir diye sorardım

 • Enis Özel

  Enis Özel

  15 gün önce

  riozkan arkadaşa katılıyorum, İlker Bey programa çıkarabildiği ve çatır çatır soru sorabildiği birisine niçin güvenmesin.

 • riozkan

  riozkan

  16 gün önce

  Karsisina alip sorgulayabildigi ve karsilik alabildigi baska birisi oldugunda kiyaslama sansi olacak

 • Gugu Mills
  Gugu Mills8 gün önce

  Gençler harikasınız! Süper bir program olmuş!

 • Naci Koru
  Naci Koru12 gün önce

  Çok güzel bir program olmuş. Kutlarım. Gençlerin yayınları her zaman çok farklı oluyor.

 • SUNSET POİNT
  SUNSET POİNT13 gün önce

  Bu adamı seviyorum çünkü eğitimli çünkü sadece ben bilirim demiyor...

 • İrfan Gerek
  İrfan Gerek13 gün önce

  Deva Partisinin sitesinden Eylem Planlarını inceledim zamanın gerektirdiği ve gerçekten ülkeye fayda sağlayacak ayakları yere basan politikaların geliştirildiğini görmek umut verici. Fakat daha çok kişiye ulaşmak zorunda. DEVA partisi ne yapıp edip etkili bir tanıtım yapmak zorunda. Ayrıca kamuoyunda saygınlığı olan, tanınan, bugüne kadar siyasete girmemiş isimleri de bünyesine katabilirse yada en azından onlarla yan yana olduğu algısını oluşturabilirse heyecan ve sinerji oluşur. "Hamaset mi Liyakat mi?" sorusunu seçmenin zihnine işlemek lazım. Tabii bu kelimelerin anlamlarını bile bilmeyen seçmene de onların anlayacağı dilde ulaşarak. Aksi takdirde yazık olacak bu güzel projelere.

 • WTF.ContenX
  WTF.ContenX16 gün önce

  Gençler arasında hızla sayın Babacana olan sevgi artıyor, güncel hayata uygun zihniyeti ve erdemli duruşu umut veriyor 💧

 • Tamer Saraç

  Tamer Saraç

  11 gün önce

  @Sercan Kılıç 👍

 • MAL AVCISI

  MAL AVCISI

  13 gün önce

  @WTF.ContenX daha ne olması gerekiyor senin için :D?

 • mustafa kayacetin

  mustafa kayacetin

  14 gün önce

  ​@WTF.ContenX İmamoğlu ne güne duruyor

 • WTF.ContenX

  WTF.ContenX

  14 gün önce

  @mustafa kayacetin Mansur Yavaş bende isterdim ancak aday olmayacağını açıkladı.

 • WTF.ContenX

  WTF.ContenX

  14 gün önce

  @Sercan Kılıç 17/25 Aralık kendi partisini eleştirdiği ve daha sonra parti'den ayrıldığını bir ben mi biliyorum. Hatta kendisi akp de iken 17/25 Aralık olayları olunca kararları yargı kararını tekrar incelenmesi gerektiğini söylemişti. Aslında yapılan hatalara hiçbir zaman susmadı.

 • Onur Yıldırım
  Onur Yıldırım14 gün önce

  Mevcut siyasi liderler arasında en mantıklı, akla-bilime dayalı konuşan Babacan. Umarım halk bunu anlayabilir ve umarım Babacan da eline yetki geçtiğinde değişmez.

 • UĞUR ÖZDEMİR

  UĞUR ÖZDEMİR

  11 gün önce

  @Umut Kılınç sana nasıl lider lazım kardeş düşmanın elini ayağını bağlayıp bağırta bağırta kırbaçlayan lider mi lazım

 • Yasin Tekin

  Yasin Tekin

  11 gün önce

  @Umut Kılınç sana bagiracak bir laik kemalist Atatürkçü lazım kardeş 😃

 • Umut Kılınç

  Umut Kılınç

  12 gün önce

  30 yıl keder yemiş biri gerekli anlıyormusun bu adam başkanımız olsa kendimi güvende hissetmem aq

 • Umut Kılınç

  Umut Kılınç

  12 gün önce

  ya arkadaşım ben solcuyum ve koyun değilim ama bu adam fazla akla bilime dayalı apartman çocuğu gibi aq ülkeyi yönetecek adam biraz lider olmalı tamam hani bilgili de olsunda apartman çocuğu gibi al yanaklı minnoş olmasın kardeş

 • Selçuk

  Selçuk

  12 gün önce

  Bu güç testini 13 yıllık bakanlığında en iyi şekilde geçen ve sürekli olarak zaman sınırını vurgulayan adama güvenebilirsin 👍

 • Ahmet Çelik
  Ahmet Çelik14 gün önce

  Mükemmel bir hitap, mükemmel bir diksiyon, mükemmel bir bilgi. reizin neden kötüye gittiği belli böyle profesyonelleri kaybetmesi

 • Sürekli Dönüşüm
  Sürekli Dönüşüm2 gün önce

  Hiç bir partiyi tutmadım, tutmuyorum. Bir sosyolog olarak dinlediğim en akıllı, bilimsel ve tecrübeyle başarısı sabit lider. İlk defa bir lideri ciddiye alarak dinledim.

 • Şebnem Ersoy
  Şebnem Ersoy14 gün önce

  Çok keyifli umut vadeden bir program olmuş teşekkürler başkanım

 • İSMAİL ÖZSOY
  İSMAİL ÖZSOY16 gün önce

  Çok kaliteli bir program olmuş . Flu TV yonetimine ve Ali Babacan a tebrikler. Ülkenin çok daha özgür çok daha müreffeh bir ülke olması mümkünken bu durumu yaşamak zorunda kalmak çok çok acı.

 • Sedabisus

  Sedabisus

  16 gün önce

  ömrümün yarısından fazlası bu zorundalığa maruz kalarak geçti, gerçekten çok acı bu durumu yaşamak.. helal etmiyorum ömrümün yarısını..

 • AssBurner
  AssBurner14 gün önce

  bu adamı seviyorum ve seçimde beklenenden çok daha yüksek oy alacağını düşünüyorum.

 • Klimkov
  Klimkov13 gün önce

  Gündelik/haftalık polemiklere cevap vermek siyaset yapmak değildir. Siyaset yapmak ülkenin içindeki problemlerin doğru bir şekilde tespit edilmesi ve seçmene çözüm önerilerini sunmaktır. Siyasetin temelini bu oluşturmalıdır. Deva partisi ve kadroları tam bu çizgi üzerinde yürümektedir. Mevcut siyasi partiler içinde Deva Partisi gibi detaylı eylem planları hazırlayan her maddesi takvime bağlanmış ve bütçesi hesaplanmış bir çalışma yürüten bir parti yoktur.

 • Nurşadiye Karabacak
  Nurşadiye Karabacak13 gün önce

  Türkiye genç nüfüsü ile tarım alanı ve tarım ürünü çeşitliliği ile turizm ile kalkınma potansiyeli olan bir ülke sadece yanlış yönetilmiş. İyi yönetim ile çok iyi günler yaşamak mümkün. Umarım o günler cok uzak değildir ve bize deva olabilirsiniz.

 • Muhammed Çelik
  Muhammed Çelik13 gün önce

  Bu adamı dinlerken umutlanıyorum videonun bir kere bile sardırmadım ve tek solukta hiç sıkılmadan bitti. Çok başarılı bir yayın olmus adeta ders niteliğinde. Babacan gibi politikacılara ihtiyacımız var umarım bu halk kıymetinizi bilir.

 • Mehmet Fatih
  Mehmet Fatih16 gün önce

  Olaylara neden sonuç içinde yaklaşıp objektif tutum sergileyeb bilgili nadir siyasetçilerden.Tıp okuyorum, videoyu izlerken neredeyse kendi hocalarımın vaka anlatımlarını dinlercesine heyecanlandım. Sağlıkta ne ise ekonomide de o olamalı her işi ehli yapmalı

 • Yasin Bilgin

  Yasin Bilgin

  16 gün önce

  İlker Canikligil mucizesi tam olarak söylediğiniz sebepten kaynaklanıyor. Kanala çıkardığı her kişi objektif ve rasyonel bir zihne sahip olduğu için, ister İslamcı olsun ister Milliyetçi, kendini dinletiyor. (bkz: FluTV Aydaki Adam serisi) İlker hocamın söyleyemese bile Babacan zaafı da buradan kaynaklanıyor bence. Yalnızca bu program değil, diğer programlarında da ülke için gerekli olan lideri tanımlarken direkt olarak Babacan’a referans verdiğini düşünüyorum.

 • riozkan

  riozkan

  16 gün önce

  Bu ulkenin problemleri yaslilari degil gencleri, onlar bile hala reis lider ocj bucu ararken yaslilar ne yapsin kardesim. Babacan, begenirsin begenmezsin, ama karsina alip canli normal konusabilirsin, ulkede birilerine hayran olmaya hayraniz, illa bi ilah lazim, neci olduklarinin onemi yok. Yil olmus 2021 daha paeti ilahlarina srn kimsin lan diemiyor gencler bile, hadi gectim iktidar devlet gucu var da, muhalefeti trmizle be kardesim, muhalefete agzini acamayan genclik varken gerisi ne yapsin. Lafa gelince z kusagi der herkes iceaata gelince 20 yildir parti koltugundan kalkmayana hayran olmaya devam edelim der, bu ulkede beyinleri sifirlamak lazim. Ali babacani begenmeyen alsin diger parti baskanini ayni konulari konussun elle tutulur bisey alsin, basit ama yok, illa bizi birileri daha opmeli. Ulkede ayrin gecinenler 20 yildir koltuklara yapismislara hayran

 • Crypto Talha
  Crypto Talha14 gün önce

  Adam kedi sevdi diye mutlu oldum. Öyle kötü insanlarla yönetiliyoruz ki en ufak normal bişey çok farklı geliyor insana

 • A.Emre Demirbağ
  A.Emre Demirbağ5 gün önce

  sevgili flu çalışanları şu ses kalitesini nasıl sağlıyorsunuz valla helal olsun! keşke herkes örnek alsa. tebrikler

 • Aykut Demirören
  Aykut Demirören14 gün önce

  Flu TV'yi tebrik ediyorum. Harika bir içerik olmuş. Konuşmalarda aklımda kalan iki şey var. Birincisi Hava kardeş harika, akıcı, anlaşılır ve kültür kokan konuşuyor. İkinci Duygu kardeş ise tam bir Türkiye genci gibi konuşmak istiyor ama derdini anlatmakta zorluk çekiyor. :)

 • mustafa kemal özyanık
  mustafa kemal özyanık13 gün önce

  Şu adamdan başka ekonomi konusunda adam akıllı bişey açıklayabilen yok kesinlikle en liyakatli genel başkan

 • Yalcin Can
  Yalcin Can16 gün önce

  Ali Babacan geçmişten dersler çıkarmış tecrübeli ve genç bir lider olduğunu ispat etti. Mevcut liderler arasındaki donanım farkı bariz bir şekilde ortaya koyuyor. Bu programdan sonra gelecek için umutlarım arttı.

 • aydınlığa doğru

  aydınlığa doğru

  13 gün önce

  @Bir Dakika Bir Haber cahillik diz boyu. önce siyaset öğren

 • Bir Dakika Bir Haber

  Bir Dakika Bir Haber

  13 gün önce

  @aydınlığa doğru sen kafayı yemişsin

 • aydınlığa doğru

  aydınlığa doğru

  13 gün önce

  @Brhm Dgcgoogle search yapabilirsiniz ama kaldırtmış olabilir . kendisi ABD'Lİ yetkililerle sık görüşen bir isim . Ortaköy Radisson Blu da toplantı yapıyorlar her seferinde . yakından takip ediyorum .

 • Brhm Dgc

  Brhm Dgc

  13 gün önce

  @aydınlığa doğru 3 madde değişmeli diye bir açıklaması yok..tekrar dinlemenizi öneririm

 • aydınlığa doğru

  aydınlığa doğru

  14 gün önce

  cem uzan , ali babacan in maliye Bakanlığı zamanında batması kesin olan projeler devlet garantisi vererek , kasadaki döviz ve altınları erittigini ifşa etti. Bu adam anayasanın ilk 3 maddesi değişmeli diyen biri . nasıl ovulur anlamıyorum

 • Creation Nachrichten
  Creation Nachrichten12 gün önce

  Su an demokrasi (tam adalet) + egitim = EKONOMI demektir. Gelismis ülkelerin güzergahi budur. Babacan'i bu yönüyle destekliyorum.

 • RestalFox
  RestalFox13 gün önce

  Umarım Ali Babacan bu ülkede söz sahibi olan kişilerden birisi olur gerçekten ihtiyacımız olan tek kişi olabilir.

 • Envin Lightfinger
  Envin Lightfinger14 gün önce

  Benim oyum bu adamın lan :D Ne güzel konuştu tam istediğim şey işte. Boş vaatler yok, ayağı yere basan bir özgüvenle konuşuyor. Beni inandırdı arkadaşlar. Artık Mansur reis bile aday olsa kararsızım bu adama verebilirim oyumu... Başka biri seçilse bile hatta ben bile oyumu başkasına versem bile keşke bu adam ekonomi bakanı olsa.

 • Troll Face ME
  Troll Face ME14 gün önce

  Trend 1 yapalım arkadaşlar, yorum yapıp yapılan yorumları beğenelim. Bu adam son umudumuz.

 • Ümit ÇOPUR
  Ümit ÇOPUR16 gün önce

  SİYASETTEN KAVGADAN KÜFÜRDEN GERİLİMDEN KİBİRDEN UZAK İNSANLARI BİRİBİNE DÜŞÜRMEDEN SAMİMİ ,BİLİMSEL,ÇAĞDAŞ EKONOMİ KONUŞULMASINI ÖZLEMİŞİM. BU ÜLKENİN BÖYLE İNSANLARA İHTİYACI VAR. TEBRİKLER...

 • Ertugrul Gazi

  Ertugrul Gazi

  12 gün önce

  ben de caps büyük yazan insanları özlememişim

 • Zorro Zorro

  Zorro Zorro

  14 gün önce

  Çok güzel, çok isabetli yorum. Aynen katiliyorum yorumuna, kardesim.

 • Troll Face ME
  Troll Face ME14 gün önce

  Trend 1 yapalım arkadaşlar, yorum yapıp yapılan yorumları beğenelim. Bu adam son umudumuz.

 • Kenan Day
  Kenan Day13 gün önce

  Bu adamın cevapları bana samimi geliyor, ve yapmak isterdiklerine bakınca yapabilecek potansiyeli var gibi geliyor. Ülkemize taze kan lazım, diğer parti liderlerin neler yapabileceğinden emin değilim ama ali babacan kendini ekonomide ıspatladığı için bana daha sıcak geliyor.

 • Burak Üren
  Burak Üren13 gün önce

  Elinize sağlık, dolu dolu bir yayın olmuş

 • Troll Face ME
  Troll Face ME14 gün önce

  Trend 1 yapalım arkadaşlar, yorum yapıp yapılan yorumları beğenelim. Bu adam son umudumuz.

 • Harun ZENLER
  Harun ZENLER16 gün önce

  Ali Babacan benim ülkeme dair sönen umutlarımı tekrar diriltti. İdeoloji satmayıp nasıl yapalım da bu bataktan çıkalım için uğraşıyor, çok minnettarım kendisine. Umarım yoluna taş koymazlar ve tekrar güzel günler görürüz.

 • Bora karaca

  Bora karaca

  13 gün önce

  @YCK evet zaten komple liberal demedim sadece videoda söyledikleri aslında liberal ilkeler demeye çalıştım her ne kadar adını koymasakta bu söylediklerinin liberal ilkeler olduğu gerçeğini değiştirmez tabi bunlar sadece bu videodaki söyledikleri vaatleri belki bunlar değişir bilemeyiz

 • YCK

  YCK

  14 gün önce

  @Bora karaca bu adam sanıldığı gibi komple liberal değil. Emin ol sosyal devlet tarafı da çok güçlü.

 • Oktay Akbaba

  Oktay Akbaba

  14 gün önce

  @Ali Babacan z kuşağını neredeyse ikna ettiniz hocam:)

 • Arnold Layne

  Arnold Layne

  14 gün önce

  @Ali Babacan Rica ederiz. :)

 • Gürkan Yerli

  Gürkan Yerli

  14 gün önce

  @Ali Babacan duzeltin bu ülkeyi bu vatani bırakmayın pisliklerin eline başkanım gençliğimiz gidiyor 😭😪

 • ahmet yunus uslu
  ahmet yunus uslu6 gün önce

  programlardan bahsedilmesi, şu durum için şunu düşündük denmesi ne kadar güzel ve alışık olmadığımız şeyler

 • emre yıldırım
  emre yıldırım11 gün önce

  'Önyargısız bilgi dolu Geleceğe daha fazla umutla bakmamızı sağladığı için Ali bey'e ve flutv ekibine sonsuz teşekkürler..

 • Ali Dumenci
  Ali Dumenci12 gün önce

  Sayın Ali Babacan ve ekibinin Türkiye ekonomisini düze çıkaracağından hiç bir kuşkum yoktur. Ülkemizin geleceği için mutlaka onlardan istifade etmeliyiz. Siyasete atılmaları Türk halkı için bir avantaj olmuştur. Sizlere güveniyoruz. İyi ki varsınız.

 • Gürkan Yılmaz
  Gürkan Yılmaz14 gün önce

  Ali Babacan konuştukça içimdeki karamsarlık dağıldı samimi buldum kendisini böyle adamlar lazım bu ülkeye umarım dediklerini yapacak fırsatı bulur

 • N K
  N K15 gün önce

  Programın tamamını izledim.Gelecek konusunda ki umudum arttı.Bundan ziyade okuduğum yorumlar beni o kadar mutlu etti ki halen bilinçli insanların olduğunu görmek çok güzel...

 • Erkut Aydemir

  Erkut Aydemir

  12 gün önce

  @Mert Ersoy konuşmasına baktığınızda zaten akıcı, açık ve net. Bu tip konuşmayı ancak işi bilen kişiler yapar. Konuşurken hissediyoruz içten cevap verdiğini ve özellikle de bu ülkeye bir şeyler katma isteğini.

 • Mert Ersoy

  Mert Ersoy

  13 gün önce

  @Erkut Aydemir Aynen öyle. Fikirlerini söylediğinde "o zamanki gibi konuşuyor, yine yapmazlar" diyorlar. Soylemeyince de " niye hiç bahsetmedi bu konulardan, pek umrunda değil galiba" diyorlar. Yani ne dese kabahat oluyor. Ön yargıları kenara bırakıp dediklerini yapabilme ihtimalinin yüksek olma umuduyla yaklaşsak aslında dediklerinde hiçbir hata yok. Tüm parti liderleri zaten olması gerekeni söylüyor. Ama kim yapar? Kim bu konuda yetkin? Kim şimdiden hazır?

 • Erkut Aydemir

  Erkut Aydemir

  13 gün önce

  @HAKAN YUMUSAK böyle bir problem var ise yapmayacağız mı desin :) ? yani diğer partiler de söylüyor o zaman onlar da akp ile örtüşüyor. Sosyolojik olarak bakarsak demek ki halen 2000 li yılların hatta 80 sonrasının problemleri çözülememiş. Bu da bunu gerekli kılıyor. Yani bu konuya değinmediğinde yorumlar görüyorum: '' neden bu konulardan bahsetmiyorsunuz ? ''şeklinde. Bahsedince de akp nin ilk dönem vaatleri oluyor :) kusura bakmayın ama hiç bir parti böylesine bir parti programı hazırlamamıştır. Şuan iktidara gelseler meclise sunacakları anayasaları dahi hazır. İttifaktan aylar önce hazırdı hatta. O yüzden böylesine bir değeri bir ön yargı ile silip atmak bence yanlış. Sizin dediğiniz gibi de olabilir kimse bilemez tabi ki ama olacağı ile olmayacağı eşit ihtimaller :)

 • İlker Saygın

  İlker Saygın

  13 gün önce

  @HAKAN YUMUSAK Akp kurulurken ki benzer söylemler adalet ve özgürlük vurgusu gibi çok fazla mevcut ama parti içinde bakanken dahi özgürlüklerle alakalı hukuk, eğitim, yolsuzluklarla alakalı başbakanı sürekli uyardığını görmüştüm. Amacı sadece koltuğunu korumak olan bir kişi neden öyle açıklamalar yapsın bakanken diyede düşünüyorum. Ayrıca parti programında dini kutsalların siyasi malzeme olmayacağıda yazıyor. Umarım öyle de olur. Ben güveniyorum açıkcası

 • HAKAN YUMUSAK

  HAKAN YUMUSAK

  14 gün önce

  @İlker Saygın akpnin en başta başa gelirkenki yaptığınaçıklamaları izleyin okuyun ne kadar benzer ne kadar umut saçıcı olduğunu gay haklarına bile değindiğini göreceksiniz umarm sizin dediğiniz gibi olur ben yanılırım inanın artık yanılmak istiyorum ama akpnin kurulumunda rol oynayan Ali babacan aynı taktiği oynuyor gibi gelmedi değil

 • SEMİHA SEHER
  SEMİHA SEHER14 gün önce

  Bana göre ekonominin emanet edileceği tek siyayasettci

 • Bayram İlhan
  Bayram İlhan10 gün önce

  Ali Babacan'ı destekliyoruz, ekibiyle birlikte büyük işler başaracağına inanıyoruz, yolu açık olsun..

 • MİXED
  MİXED14 gün önce

  Olay Çok Basit İşi Ustasına Bırakacaksın Her Daim Ali Bey Gibi Değerli ve Kaliteli İnsanlar Lazım Ülkeye

 • LEVENT Cakir
  LEVENT Cakir8 gün önce

  Ali Babacan'ın kıymetini bilemezsek ülke olarak çok üzülürüz.Umarım seçilir:)

 • SPHAR3X
  SPHAR3X16 gün önce

  Genel başkanlar statüsünde saatlerce dinleyebileceğim tek kişi Ali Babacan . Hem bilgili donanımlı hemde rahat sohbet eder tonda konuşması var . Diğer başkanlar her an kavgaya gidecek gibi yüksek tondan konuşuyor . Umarım Ali Babacan gibi birini tekrar yönetim kadrosunda görürüz . Bu ülke güzel günleri hak ediyor

 • solenny egueretdo

  solenny egueretdo

  7 gün önce

  @taylan acar adamin islamiyetle alakali konuşmasi yok lan, ha varsada sanane lan sanane, adam burda doğru duzgun konuşuyor, ve adamin hiçbir plan proglaminda islamiyetle alakali bişey yok,sizin gibi trollerin eğer mansur veya ekrem iş yapamazsa tıpış tıpış devaya geleceği gunu iple çekiyorum

 • İlker Saygın

  İlker Saygın

  8 gün önce

  @taylan acar Dini özel yaşantısında yaşayan biri illa ki siyasal islamcı olacak diye bir durum söz konusu değil. Belki özel yaşantısında namazlarını kılan birisi olabilir ama bu siyasal islamcı olduğunu göstermez. Partinin populist , etnik ve din temelli bir siyaset dili yok. Demokrasi, özgürlük, adalet ve hukukvurgusu ön planda. Siyasal islamcı olsaydı LGBT ile alakalı herkesin yaşam tarzına saygılıyız demezdi. Sosyal medyada 3-5 sayfada siyasal islamcı diyen birilerini görüp hemen siyasal islamcı etiketi yapıştırmak hiç etik değil. Parti söylemlerini ve eylemlerini dinlemeden bunları söylemen çok yanlış. Kemalist , sosyalist yada komunistsen acaba oylar buraya kayar mı kaygısıyla siyasal islamcı iftirası atmanı makul karşılayabilirim tabiki de orası ayrı mesele. Evrensel hukuk kuralları ve insan hakları temelli bir ikinci siyasi parti yoktur. Diğer partiler populist, rövanşist söylemlerle oy toplama kaygısında olabilir. Fakat Deva Partisi öyle bir yanlışın içinde düşmeyecek. İlke temelli siyaset yapmaya devam edecek. Ayrıca diğer partiler gibi yan gelip yatan değil bugünden iktidara geldiklerinde 20 alanda eylem planı hazırlığı yapan bütçesi ve süresi planlanarak yapılan bir başka parti yok. Ev ödevine iyi çaşılışan gün geçtikçe partiye ilgi ve alakanın arttığı gözlemleniyor. Sağın iktidara geçip solu ezdiği veya solun iktidara geçip sağı ezdiği dönem eskide kaldı. Eski siyaset anlayışını bir kenara bırakıp farklı fikir ve düşünceleri düşmanlaştırmadan, sorunların ortak bir masada konuşulduğu , ortak aklın ve bilimin ön planda olduğu Türkiye "Deva Partisi" ile Türkiyeyi geleceğe taşıyacak. İyi günler

 • taylan acar

  taylan acar

  8 gün önce

  @İlker Saygın siz siyasal islamcı olduğunu anladığınız zaman...

 • İlker Saygın

  İlker Saygın

  14 gün önce

  @taylan acar Siyasal islamcı değil bunu ne zaman anlayacaksınız çok merak ediyorum

 • taylan acar

  taylan acar

  15 gün önce

  Sempatik bir siyasal islamcı. Siyasal islamcı.

 • Esraa
  Esraa9 gün önce

  Bir ihtimal Ali Babacan bu mesajları okur diye yazıyorum. Naçizane bir tavsiye vermek istiyorum: maalesef ülkemizin büyük bir kısmı düşük eğitim seviyesine sahip haliyle çok fazla terim ifade içeren konuşmaları halkımız yeterince anlamayabilir o yüzden daha basit bir şekilde konuşmanız bir siyasetçi olarak halka daha iyi hitap edebilmenizi sağlar diye düşünüyorum. Saygılar... Bir de siyasi anlamda cam çerçeve inmeliydi bence.

 • Utkan K
  Utkan K14 gün önce

  Cok guzel bir soylesi olmus! @alibabacan’nin fikir alisverisinde bulundugu ekonomist Daron Acemoglu’nun J.A Robinson ile beraber yazdigi “Why Nations Fail” -“Uluslarin Cokusu” adli kitabi herkese oneririm. Bu kitapta “cografya kaderdir” ve bunun gibi kliselesmis bir cok soylemi, somut orneklerle nasil yiktigini gorebilirsiniz. Gelismis ulkelerin neden ve nasil zenginlestigini okuyabilirsiniz. Ulkemizde, yapilmasi ve degismesi gereken cok seyler var. Umarim, ilk olarak insanlarimiz futbol takimi tutar gibi parti tutmayi bir an once birakirlar.

 • Serhat Sayin
  Serhat Sayin13 gün önce

  güzel program olmuş, elinize emeğinize sağlık..

 • Ömer Faruk
  Ömer Faruk13 gün önce

  Dediği çok doğru, 2008'de erasmusa İngiltere'ye gitmiştim. 1 pound 2.5 liraydı İngiltere'de ailemin arada bir gönderdiği 1000 liralarla arkadaşla ev tuttum, rahat rahat market alışverişi yaptım, yedim içtim, kıyafet vs. aldım, restoranlara gittik, sonra arkadaşlarla Avrupa turu da yapmıştık. Bugün olsa, bugünkü kurla Kapıkule sınır kapısından burnumu uzatamam.

 • Berke Esen
  Berke Esen16 gün önce

  1 saniyesini bile atlamadan izlediğim çok nadir bir konuşma olmuş . Kendi adıma bugüne kadar Ali Babacanı dinlemediğimi söylemek isterim ve Sayın Ali Babacan’ın benim ve burdaki birçok arkadaşımızın umutlarını yeşerttiğini düşünüyorum . Dediği gibi partili medyalar engel oluyor bence bu tarz platformlarda birçok insana dokunmalı . Biz a partisi veya b partisi istemiyoruz biz sadece bizi yönetebilecek bizi anlayabilecek derdimize DEVA olabilecek insanlar istiyoruz . Umarım Sayın Ali Babacan’ı böyle platformlarda daha çok görerek izleyebilme fırsatımız olur .

 • Alihan Geldi

  Alihan Geldi

  14 gün önce

  youtube kanalları var ali babacan veya deva partisi diye. böyle platformlar derken bu konsepteki youtube kanallarından bahsettiyseniz teke tek programı var teke tek ali babacan yazın çıkar.

 • ahmet şahan
  ahmet şahan12 gün önce

  SÜPER BİR VİDEO OLMUŞ TÜM EMEĞİ GEÇENLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. DEVAMINI İSTERİZ. ÇOK BİLGİNLENDİRİCİ OLMUŞ.

 • Ahmet Can Karaca
  Ahmet Can Karaca12 gün önce

  Yıllardır böyle bilgili ve tecrübeli bir siyasetçi görmedim. Hakettiği değeri vermeliyiz.

 • Bozkurt Tanrı Dağından
  Bozkurt Tanrı Dağından12 gün önce

  Sayın Ali Babacan'ın gençlerle söyleşisi oldukça kaliteli ve yapıcı. Temel sorunun kötü yönetim olduğunu belirtiyor. Katılmamak mümkün mü?

 • Hakan Akkaya
  Hakan Akkaya13 gün önce

  Adam haklı. 2013 de 3 yıllık bir çalışandım maaşım 3300 tl idi ve sıfır opel corsayı 38bin tl ye yani 1 senelik maaşımla almıştım tabi düşük kredi faizi ile. Şimdi ise aynı sektörde 3 yıllık çalışan bir arkadaş aynı arabayı 2.5 yılda alabiliyor faizi söylemiyorum bile

 • Görkem Seyhan
  Görkem Seyhan16 gün önce

  Programı hazırlayan, soruları soran ve bu kanalı kuran İlker hocaya aynı zamanda destekleriyle kanalı var eden izleyicilere çok teşekkür ederim. Ki böylece bu tarz videolar izleyebiliyoruz. Ülkeyi ve siyasetçileri daha derinlemesine ve samimi bir yolla tanıyabiliyoruz. Ali Babacan’ ın konuşması diğer partilere göre daha fazla güven veriyor. Ülke için hem şu an yaşananlara hem de yaşanacaklara hazırlık yaptıklarını söyledi. Umarım hazırlıkları sağlam etkilidir. Ama bunun kanıtı elimde olmasa bile şu ana ve geleceğe hazırlık yaptıklarını ve vatandaş yaş ve kesim fark etmeksizin ulaşmaya çalıştıklarını söylemesi bile iyi geliyor. Diğer partiler de yaptıkları ve yapacakları şeyleri youtube olsun başka bir yayın kanalı olsun fark etmeksizin açıklamaları gerekiyor. Tekrardan herkese teşekkürler.

 • Mert Ersoy

  Mert Ersoy

  13 gün önce

  @Mehmet Flu tv'deki tüm videolarda var. bu videoya özel bir şey değil. diğer program türlerinde de var. sadece cümle aralarındaki beklemeleri kesiyorlar. zamandan tasarruf etmek ve sıkıcılığı gidermek için.

 • mindtropy

  mindtropy

  13 gün önce

  @Mehmet evet ben de genelde sinir oluyorum. Bazı bilgi odaklı videolarda ardı ardına bilgi bombardımanı yapmak için kullanımı kabul edilebilir oluyor. Olmaz öyle saçma şey konseptinde hep bunu yapıyorlar. Bence amaç videoyu sardırma isteğini engellemek, sardırırsan diyalog kopacağı için sardıramıyorsun

 • Mehmet

  Mehmet

  14 gün önce

  @mindtropy Emin olamayız ki ama. Sanki ali bey konuşmamışda bunlar söyletmiş gibi duruyor. Söyleşi magazin vs olsa tamam lakin siyasilerde hoş olmuyor biz en doğal halleri ile görmeliyiz

 • mindtropy

  mindtropy

  14 gün önce

  @Mehmet yok bu; youtube da jump-cut benzeri isimle anılan bir montaj yöntemi. Cümle anlamı değişecek hiçbir müdahele içermiyor. Bu tarz kırpmalarla herkesi akıcı konuşuyor gösterebiliyor ve dinleyiciyi tetikte tutabiliyorlar. Herkes sevmiyor ama

 • Mehmet

  Mehmet

  14 gün önce

  Sorun şu ki bu kadar montaj olmamalı. Neredeyse kelime kelime montaj yapmışlar sürekli kesik kesik oluyor. Siyasilerde bu böyle olmamalı. Nasıl konuştuysa koy gitsin ali bey ne dedi ben bilmiyorum mesela şuan o kadar montaj olmaz ki

 • Emine Bayraktar
  Emine Bayraktar14 gün önce

  Katılıyorum ; yabancı arkadaşlarım benden birikimlerini Türkiye'de değerlendirmemi istemişlerdi ve Türk ekonomisine o kadar güven duyuyorlardı ki : yatırım seçeneğini bana bırakmışlardı ... Fakat ben , sürekli sorun yaşanılan ekonomimize güvenemediğim için bu sorumluluğu kabul etmedim... Sistem değişmediği sürece , Türkiye ekonomisinde istikrar sağlanamaz . Her şeyin , TEMELDEN değismesi lazım...

 • Gugu Mills
  Gugu Mills8 gün önce

  Serbest rekabet ve özgür piyasa olmadığı sürece yükselemeyiz.

 • MEHMET UĞUR
  MEHMET UĞUR14 gün önce

  Babacan adam, yüzü, gülüşü, konuşması, seviyesi, bilgi ve kültürü, dürüstlüğü... Kesinlikle lider kriterlerine(!l uymuyor...😅 Ustelik bu adam çalmaz.. .

 • Yucel Teymur
  Yucel Teymur7 gün önce

  Flue tv ye çıkmaya cesaret eden tek parti lideri, yani ali Babacan'ın flue tv yi kendine yer edinmesi ve flue tv izliyicisinin kalitesini bile bile burada olmasi büyük cesaret ve başarı..

 • mahmut Anaç
  mahmut Anaç16 gün önce

  Son zamanlarda gördüğüm en kaliteli ve samimi soru cevap programı olmuş herkesin emeğine sağlık.gençlerimizin sorgulama yeteneklerini görünce son zamanlarda iyice kaybettiğim ümidim yeniden yeşerdi diyebilirim